Mini zoo

Restauracja Magillo, dzięki swojej lokalizacji na obrzeżach miasta, oferuje swoim gościom idealne warunki do odpoczynku i relaksu w przyjemnej atmosferze.

Natura, pyszne jedzenie oraz mini zoo które znajduje się w restauracji pozwalają przeżyć niezapomniane chwile naszym gościom.

Dzieci w naszej restauracji z całą pewnością nie będą się nudzić! Mini zoo pochłonie uwagę nie tylko najmłodszych ale ich rodziców , a wizyta u nas będzie dla nich wspaniałą atrakcją przy okazji idealną okazją do spędzenia czasu z najbliższymi przy wspólnym posiłku.

W naszej Restauracji mieszkają, ryby w wielu terrariach, żółwie wodne, żółw grecki oraz:

Węże Boa – Dwa Pytony Siatkowe, jeden tzw. Albinos o ubarwieniu jasnym-żółtym oraz drugi o barwie ciemnej tradycyjnej. Węże te bardzo dobrze pływają dlatego czują się świetnie w naszym terrarium gdzie mają specjalne lampy na wyspie oraz basen gdzie mogą swobodnie pływać.

 

Kajman Okularowy– krokodylowy jest to gatunek gada z rodziny aligatorowatych, występuje w Ameryce Południowej i Środkowej! Kajman mieszka w naszym terrarium w towarzystwie żółwi z którymi żyje w dużej przyjaźni.

Legwany Zielone– mamy ich aż 5, żyją w dwóch dużych terrariach, Legwany te są gatunkiem dużej nadrzewnej , roślinożernej jaszczurki. Legwany mają bardzo spokojne i przyjazne uosobienie ale wymagają tez opieki, czasu i specjalnego oświetlenia które mają właśnie u nas w naszych terrariach.

Jeden z większych legwanów który jest z nami od 2018 roku został nam również darowany przez naszych klientów, którzy ufają nam i wiedzą ,że w Magillo będą one miały dobre warunki i opiekę.

 

Kameleon Jemeński-gatunek jaszczurki z rodziny kameleonowatych, występujący zwykle na Półwyspie Arabskim. Jest z nami od roku i już zdobył nasze serca i stał się ulubieńcem nie tylko załogi ale także klientów! Jest niezwykle towarzyski i uwielbia spoglądać z zaciekawieniem co się dzieje za szybami terrarium.

 

Krokodyl Nilowy– jest to drugi pod względem wielkości , współcześnie żyjący gad! Może osiągać długość 5,5metrów i masę blisko 1 tony. Krokodyl Nilowy może żyć nawet 100 lat, w dzisiejszych czasach krokodyle te zamieszkują zazwyczaj w rezerwaty lub parki narodowe. W Magillo, nasz krokodyl o imieniu Forfiter żyje w specjalnym dla niego stworzonym terrarium gdzie ma prywatną plażę ze specjalnymi lampami pod którymi uwielbia się wygrzewać oraz basem, ciekawostką jest ,że potrafi on wytrzymać oddech pod wodą na ponad 45 minut.

 

Papuga Ara– zielonoskrzydła- jest to gatunek ptaka z podrodziny papug neotropikalnych. Ara jest intensywnie ubarwiona, w kolorach czerwieni, zieleni oraz odcieniach niebieskiego. Ara oprócz pięknej urody oraz nieprzeciętnej inteligencji charakteryzują się spośród innych Ar mniejszą krzykliwością. Bardzo łatwo się oswaja. Szybko uczy się naśladować ludzką mowę i przyzwyczaja się do właścicieli i opiekunów obdarzając ich miłością.

Ara jest z nami od początku ma prawie 20 lat! W zimie mieszka na osobnej sali naszej restauracji natomiast w lecie wygrzewa się do słońca na naszym ogródku miedzy palmami. Jej przysmakami są owoce i orzechy a ulubione słowa to : „Dzień Dobry” „Dobre” oraz „Pa Pa”.

Małpka kapucynka- Leoś
Leoś został przez nas przygarnięty z likwidującego się sklepu zoologicznego, małpka była bardzo chora, miała przykurcz mięśni. Przebyła intensywną rehabilitacje która przywróciła ją do pełnej sprawności. Teraz mieszka u nas w restauracji w osobnym terrarium gdzie ma własny basen oraz wybieg w którym może swobodnie mieszkać.

kameleon mini zoo

krokodyl mini zoo